kuchnie na wymiar

Kuchnia z Ikei czy kuchnia na wymiar?

W naszym pierwszym artykule podejmiemy się dość popularnego tematu, mianowicie która kuchnia jest lepsza, ta kupiona bezpośrednio z Ikei, czy może kuchnie na wymiar Kraków ?

Kuchnia zajmuje dużą część budżetu na remont. Dlatego naturalne jest, aby znaleźć właściwą równowagę ceny, trwałości i stylu.

Aby zdecydować, czy powinieneś wybrać meble kuchenne IKEA, czy też meble wykonane ręcznie przez pojedynczych profesjonalistów, weź pod uwagę następujące czynniki:

Zakres opcji projektowych

Kuchnie IKEA

Projekty oferowane przez IKEA są oparte na skandynawskim designie, więc znajdziesz w nich głównie czyste linie i drzwi z płaskimi panelami . Dzięki modułowości możesz łączyć i dopasowywać ościeżnice z dowolnymi drzwiami i dowolnymi klamkami. Dostępne kolory to przeważnie naturalne drewno, biel, czerń i ciemny brąz.

Kuchnie na wymiar

Zakres możliwości projektowania szafek wykonywanych na zamówienie ogranicza jedynie wyobraźnia projektanta. Na przykład możesz bawić się frontami szafek i szuflad, gdzie możesz zamówić drzwi żaluzjowe z poziomymi drewnianymi listwami lub płaskie drewniane drzwi z odsłoniętymi zawiasami do niestandardowych szafek.

A jeśli drewno i melamina nie są w Twoim stylu, szafka wykonana na zamówienie może zawierać inne materiały, takie jak płytki, lita powierzchnia, a nawet beton.

Układ

Gotowe szafki IKEA

Płaskie szafki IKEA są dostępne w standardowych rozmiarach. Wymiary dla każdego projektu są podane w centymetrach i można je łatwo znaleźć w ich katalogu i pudełkach. To sprawia, że są wysoce modułowe, dzięki czemu będą idealnie do siebie pasować.

Ale oznacza to również, że używając szafek IKEA, możesz otrzymać dodatkową przestrzeń między szafką a ścianą lub między sufitem. Nie będzie możliwe przedłużenie szafek aż do sufitu.

Szafy na wymiar

Jeśli Twoja przestrzeń ma niekonwencjonalne narożniki lub wymaga szczegółowego projektu, postaw na niestandardowe szafy. Kreatywny i innowacyjny projektant byłby w stanie wyjść z najlepszym projektem, aby upewnić się, że wszystkie obszary są funkcjonalne i praktyczne do przechowywania.

Kolejna uwaga: w kuchniach IKEA nie ma opcji na blaty wyspowe. Jeśli więc chcesz stworzyć wyspową kuchnię ze zintegrowanym zlewem, kuchenką lub gniazdkami elektrycznymi, będziesz musiał zatrudnić specjalistę od kuchni, aby ją zaprojektował i zbudował.

Podsumowanie

Decyzja między kuchnią IKEA a kuchnią na wymiar to osobisty wybór. Projekty IKEA są spójne na całym świecie i wysoce modułowe, ale będziesz potrzebować dużo czasu i wysiłku, aby je kupić i zainstalować.

Z drugiej strony, jeśli szukasz czegoś całkowicie wyjątkowego i zbudowanego dokładnie według twoich specyfikacji i układu, to szafki do zabudowy są najlepszym rozwiązaniem. Mądrze wybierz materiały i stolarza, a otrzymasz szafki, które będą służyć przez długi czas.


Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *