panele na scianie

Boazeria czy panele? Co wybrać na ścianę w mieszkaniu?

Boazeria przeżywała najlepsze lata swojej popularności w poprzednim wieku. Jednak to wcale nie oznacza, że teraz tak nie jest! Z boazerią jest jak z modą – ciągle powraca, nie tracąc swojego wyglądu z poprzednich lat! Niekiedy kojarzy nam się ze starszymi mieszkaniami naszych rodziców bądź dziadków. Poniekąd owszem – ale tak, jak wszystko idzie do przodu, tak, samo wygląd boazerii jest unowocześniony i zdecydowanie nie wygląda tak samo, jak 20 lat temu!

Boazeria

Cały czas powracająca moda na boazerię cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dzisiaj – w porównaniu do kiedyś – mamy o wiele szerszy wybór gatunków drewna, multum możliwości co do sposobu montażu oraz rozbudowanej gamy kolorów. Możemy wybrać, czy chcielibyśmy zainwestować w styl klasyczny czy też rustykalny, skandynawski lub industrialny.

W zależności od tego, jakie efekty chcemy osiągnąć, od tego będzie zależało wybór desek oraz stylu urządzania. Możemy wykonać ją z modnego fiornitu, eleganckich paneli czy surowych desek lub masy innych materiałów, takich jak MDF i PVC. W zależności od wybranego układu, elementy można przymocować po skosie, pionowo lub poziomo. 

Panele podłogowe na ścianie

Boazeria w żadnym stylu, tym unowocześnionym i tym starszym Cię nie przekonuje? Mamy idealna altenatywę! Panele podłogowe na ścianę sprawdzą się w takim przypadku idealnie! 

Dziwne rozwiązanie? W żadnym wypadku! Wystarczy spojrzeć na efekt, który uzyskujemy! Jest to niezwykle wytrzymały montaż, odporny na ścieranie, a dzięki temu idealnie chroni powierzchnię ściany.

Dodatkowym atutem jest oczywiście trzymania ciepła w domu, co idealnie sprawdzi się szczególnie podczas chłodnych, wieczornych wieczorów. Właściwości izolacyjne oraz wizualne są sprawką naturalnego pochodzenia drewna! panele ścienne występują w wielu wariantach, a każdy z nich ma inne właściwości. Jeżeli chciałbyś urządzić swoje pomieszczenie w stylu farmerskim lub wakacyjnym i kochasz naturę – to idealne wyjście! 

Boazeria na ścianę

Chciałbyś coś zmienić w swoim domu, ale nie wiesz co? Brakuje Ci pomysłu na aranżację przestrzeni? Z pomocą idzie boazeria! Drewniana mozaika jako wykończenie na ścianę staje się ponownie niesamowicie modna i jest to jeden z najprostszych sposobów próby zmiany wyglądu Twojego otoczenia w domu. 

Posiadasz stare panele na ścianie? Nic prostszego – chwytaj za farbę, pędzel i maluj! Takie rozwiązania zyskują ostatnio rzeszę wyznawców! Przmaluj w przedpokoju swoja boazerie z lat 80 na szaro i spraw, aby to pomieszczenie stało sie wizytówka Twojego domu! Kiedyś – królowała wersja pionowa w naszych domach. Obecnie – większą popularność zyskuje ułożenie poziome! 

Nowoczesna boazeria

W nowoczesnych wnętrzach idealnie sprawdzają się panele ścienne, które wykonane zostały z nie z drewna, a z innych materiałów. Między innymi powstaje w ten sposób boazeria korkowa, Foge MDF, ze sklejki, kasetonowa MDF oraz podbitka – czyli drewnopodobna boazeria. 

Są również różne style boazerii, w tym francuska charakteryzuje się wykonaniem z MDF – u, fornirowanego drewna lub polistyrenu, angielska wersja – lamperia z listwami sztukateryjnymi lub amerykańska – idealnie nadająca się do pomieszczeń, które mają klimat retro i wiele innych!


Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *