kot na fotelu

Fotel uszak – hit ostatnich lat

Skąd się wziął? Historia fotelu uszaka nie jest jednoznaczna! Natomiast wiele źródeł mówi, że jego budowa nie wzięła się z przypadkowego przypływu inspiracji projektanta. Początkowo – były tylko drewniane. W nowoczesnych czasach możemy cieszyć się z miękkiego, przytulnego i ciepłego materiału, którym jest obity!

Pogłoski są różne, niektóre mówią, że fotel ma korzenie Angielskie, gdzie kiedyś w zimnych obitych cegłami domach, jedynym źródłem ciepła był kominek, a fotel został tak stworzony, aby zatrzymywać go jak najwięcej, kiedy ktoś na nim siedzi. Inne legendy mówią, że jest to odwzorowanie wyglądu tronu króla Ludwika XIV z Francji. Co to właściwie jest fotel uszak? 

Fotel uszak z podnóżkiem

Fotel uszak to nic innego, jak niesamowicie wygodne siedzisko, które jest niezwykle szerokie i przypomina wyglądem dosyć masywne. Jego podłokietniki są rozłożyste, a wysoki zagłówek zapewnia komfort oparcia głowy w dowolnym miejscu. Opis jego budowy mówi sam za siebie – jest to niezwykle korzystny mebel! 

Idealnym dodatkiem do naszego uszatkowego fotelu, jest podnóżek! Wiele z nas uważa go za zbędny. Ale zatrzymaj się na chwilę i pomyśl… gdy jesteś u znajomych, którzy go posiadają – czy z niego korzystasz? Oczywiście, że tak! Każdego dnia jesteśmy zmęczęni nasza codziennością oraz ciągłą bieganiną. Ułożenie nóg na miękkim, wygodnym, specjalnie do nas indywidualnie dopasowanym podnóżkiem, to jest prawdziwy raj dla naszego ciała! 

Fotele typu uszak- inspiracje 

Zastanawiasz się, gdzie mógłbyś nabyć fotel uszak? Znajdziesz tam szeroką gamę wyboru stylu krzeseł, ich rozłożenia, różnorodności materiału, wzorów, o innych wielkościach, podnóżkach oraz wyglądzie. Niezależnie od tego, jakie są Twoje potrzeby – tam znajdziesz z pewnością coś dla siebie!

A może by tak… fotel bujany? Taki również może być fotel Uszak! Z uwagi na jego niesamowita popularność, ktora nie przemija z latami, fotel ten dorobił się wielu funkcji dla osób, które wolą unowocześnienia zamiast klasyki. Jak sama nazwa mówi – to właśnie uszy są najbardziej rozpoznawalnym oraz charakterystycznym elementem tego fotela! Ich ozdobienia są przeróżne, mogą być ozdobione lamówkami, wykończone drewnianymi listewkami – aby dodać staromodnej elegancki lub w całości tapicerowane. Aranżacji umożliwiające niesamowity wygląd naszego fotela jest mnóstwo!

Fotel uszak dla dzieci

Fotel uszak jest na tyle uniwersalny, że będzie pasował do pokoju zarówno tego większego – jak i mniejszego osobnika! Wygodny, przytulny fotelik stanie się spełnieniem marzeń co do wypoczynku Twojego maluszka! Takie fotele znajdują się również wśród grona najlepszych przyjaciół karmiącej mamy.

Dzięki grubym, solidnym obiciom, które zasłaniają dziecka z każdej strony sprawiają, że taki fotel to jedna z najbezpieczniejszych opcji do siedzenia dla małego dziecka, które – jak powszechnie wiadomo – raczej nie potrafi usiedzieć w miejscu. Fotelik uszka sprawi, że właśnie tak będzie! 


Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *