sofa z poduszkami w salonie i stół

Jak urządzić przytulny salon?

Dom jest tam, gdzie czujemy się komfortowo. A żeby czuć się komfortowo warto zadbać o przytulne otoczenie, które będzie napawało nas pozytywna energia każdego dnia i do którego będziemy codziennie miło wracać myślami i ciałem. Mówi się, że kuchnia jest sercem domu, ale to właśnie salon jest najbardziej funkcjonalnym i praktycznym pomieszczeniem 

Salon – inspiracje 

Do urządzenia salonu naszych marzeń, potrzebne będzie nam parę rzeczy, które nam to umożliwia. Przede wszystkim, barwa ścian. Wybieraj takie farby, których odcienie beda cieplejsze, niż chłodniejsze, przykładowo zamiast ciemnego fioletu – wybierz wrzosowy odcień, który jest o wiele jaśniejszy, a w zamian granatowego – po prostu niebieski. 

Dodatkową, ważną kwestią są dywany. Na drewnianych podłogach świetnie się sprawdzają duże i puchate, natomiast na nowoczesnych płytkach przykładowo z marmuru idealnie odnajda się cienkie, małe dywaniki. Miękkie tkaniny są nie tylko przyjemnie dla ciała, ale również dla oka, co idealnie podkreśli przytulny wystrój salonu i “zmiękczy” pomieszczenie. 

Salon nowoczesny – jak go urządzić? 

Nowoczesne salony często są urządzone w chłodnych odcieniach i barwach, co finalnie nie stwarza ciepłego klimatu – a raczej zimne pomieszczenie w klimacie elegancji. Jak temu zaradzić, aby połączyć wyrafinowane pomieszczenie z miłym wystrojem? 

Sprawdź: Jak wieszać zdjęcia i obrazy na ścianie?

Jest na to kilka sposobów! Przede wszystkim, do Twojego mieszkania należy dodać trochę kolorów! Zainwestuj w większy wazon, który swoim odcieniem będzie odróżniać się od reszty. Możesz poustawiać kwiaty – na stołach, obok kanapy, przy oknie, wyjściu tarasowym oraz w kącie pokoju. Zieleń niesie za sobą poczucie spokoju, a to kojarzy nam się z ciepłem. Dodatkowo, rośliny z pewnością ożywią całą charakteryzację!

Aranżacja salonu w bloku 

Czy to salon w bloku, czy też w domu – zawsze idealnym wyjściem na ocieplenie wnętrza są świece! Małe urocze które poustawiasz w rządku, na wzór trójkąta lub pojedyńczo, w wybranych miejscach w mieszkaniu lub duże, pokazowe świece, często z przyozdobionym kielichem, które będą służyły jednocześnie dekoracją i dodawaniem wieczornego klimatu. 

Dodaj zdjęcia! Zatrzymywanie wspomnień w ujęciu jest czymś, do czego chcielibyśmy wracać nieustannie! Więc dlaczego by nie wypełnić nimi naszego salonu? Wywołują na naszej twarzy uśmiech i ciepłe wibracje, tak więc uzupełnienie nimi aranżacji naszego domu to idealny pomysł. 

Przytulny salon 

Do urządzenia przytulnego salonu będziemy musieli zakupić … poduszki! Kolorowe, pluszowe poduszki o różnych kształtach i z różnego materiału z pewnością ociepli nasz wystrój, a w dodatku z pewnością się przydadzą, gdy zaprosimy znajomych na noc pełną filmów! 

Do stworzenia klimatu często wystarczy nam tylko odpowiednie światło! Precyzyjnie dobrane lampy do wyglądu Twojego pomieszczenia z ciepłą barwą światła lub odcieniami klosza z pewnością sprawią, że wystrój stanie się mniej chłodny. Możesz rozporządzać światłem według własnych, indywidualnych upodobań – jeśli wolisz półmrok wieczorem, ale idealne oświetlenie za dnia – pomyśl nad inwestycją w lampy LED, których jasność możesz kontrolować dzięki prostego sterownika, decydując o jasności oświetlenia. 


Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *