Kategorie
Uncategorized

Kuchnie na wymiar z małym budżetem

Zapytaj 10 osób, na co przeznaczyć budżet podczas przebudowy kuchni, a otrzymasz 10 różnych odpowiedzi. To, co stanowi idealną przestrzeń, jest wysoce subiektywne, a każda przebudowa kuchni jest godnym cyrku aktem równoważenia pieniędzy i priorytetów. 

Zacznij od poznania tego, co jest dla Ciebie ważne, a następnie zacznij planować wydatki. Kuchnie na wymiar potrafią bowiem być bardzo drogie.

Spójrz na swój układ

Jeśli jesteś wystarczająco zadowolony z istniejącego układu swojej kuchni, zostaw tak, jak jest. Zachowanie układu to niezawodny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.

Jednym z największych sposobów na zwiększenie wydatków jest burzenie ścian i rekonfiguracja przestrzeni, co zwykle wymaga drogich profesjonalistów do przenoszenia prac hydraulicznych i elektrycznych. 

Utrzymuj zewnętrzne koszty pracy na niskim poziomie i nie zmieniaj zlewu, oświetlenia i urządzeń bez dobrego powodu. 

Materiał ma znaczenie

Dobrze skonstruowane, trwałe materiały, które lepiej znoszą intensywne zużycie podczas przygotowywania posiłków, gotowania i czyszczenia są prawie zawsze warte dodatkowych pieniędzy. 

W szczególności zapaleni kucharze będą chcieli wydać więcej na przedmioty, które są często używane – szczególnie te, które są naprawione i trudne do zastąpienia w przyszłości. 

Chociaż wymiana lampy wiszącej jest stosunkowo łatwa i tania, wyrywanie i ponowna instalacja całkowicie nowego blatu wymaga dużo więcej pieniędzy i wysiłku. 

Wybierz wysokiej jakości powierzchnię roboczą za pierwszym razem, a nie będziesz musiał odwracać się i wydawać więcej gotówki w ciągu kilku lat, gdy oryginał się zepsuje lub poplami.

Rozważ szafki

Jedną ze strategii jest wykorzystanie istniejącej szafki wszędzie tam, gdzie to możliwe, zwłaszcza gdy jest wykonana z prawdziwego drewna i nadal jest w dobrym stanie. 

Świeża farba i nowy sprzęt kosztują zaledwie kilkaset złotych, jeśli sami podejmiecie się tej pracy. (W rzeczywistości, im bardziej zorientujesz się w majsterkowaniu, tym więcej oszczędzasz, niezależnie od tego, czy jest to wersja demonstracyjna, malowanie, czy nawet hydraulika).

W przypadku typów, które nie są poręczne, opcja odnowienia jest również opcją, która aktualizuje widoczne na zewnątrz części istniejącej ramy szafy, mianowicie drzwi, panele boczne i fronty szuflad. 

Nie jest tak tani jak kilka warstw farby, ale może sprawić, że stare, przestarzałe szafki będą wyglądać jak zupełnie nowe i inne zwierzę, bez niestandardowej ceny.

Rozpieść siebie

Po udanym oszczędzaniu w innym miejscu, rozważ przynajmniej jedną przyzwoitą okazję, aby przenieść swoją kuchnię na wyższy poziom. „Oświetlenie to łatwy sposób na zwiększenie skali projektu bez dużej ceny. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *