kuchnie na wymiar

Kuchnie na wymiar z małym budżetem

Zapytaj 10 osób, na co przeznaczyć budżet podczas przebudowy kuchni, a otrzymasz 10 różnych odpowiedzi. To, co stanowi idealną przestrzeń, jest wysoce subiektywne, a każda przebudowa kuchni jest godnym cyrku aktem równoważenia pieniędzy i priorytetów. 

Zacznij od poznania tego, co jest dla Ciebie ważne, a następnie zacznij planować wydatki. Kuchnie na wymiar potrafią bowiem być bardzo drogie.

Spójrz na swój układ

Jeśli jesteś wystarczająco zadowolony z istniejącego układu swojej kuchni, zostaw tak, jak jest. Zachowanie układu to niezawodny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.

Jednym z największych sposobów na zwiększenie wydatków jest burzenie ścian i rekonfiguracja przestrzeni, co zwykle wymaga drogich profesjonalistów do przenoszenia prac hydraulicznych i elektrycznych. 

Utrzymuj zewnętrzne koszty pracy na niskim poziomie i nie zmieniaj zlewu, oświetlenia i urządzeń bez dobrego powodu. 

Materiał ma znaczenie

Dobrze skonstruowane, trwałe materiały, które lepiej znoszą intensywne zużycie podczas przygotowywania posiłków, gotowania i czyszczenia są prawie zawsze warte dodatkowych pieniędzy. 

W szczególności zapaleni kucharze będą chcieli wydać więcej na przedmioty, które są często używane – szczególnie te, które są naprawione i trudne do zastąpienia w przyszłości. 

Chociaż wymiana lampy wiszącej jest stosunkowo łatwa i tania, wyrywanie i ponowna instalacja całkowicie nowego blatu wymaga dużo więcej pieniędzy i wysiłku. 

Wybierz wysokiej jakości powierzchnię roboczą za pierwszym razem, a nie będziesz musiał odwracać się i wydawać więcej gotówki w ciągu kilku lat, gdy oryginał się zepsuje lub poplami.

Rozważ szafki

Jedną ze strategii jest wykorzystanie istniejącej szafki wszędzie tam, gdzie to możliwe, zwłaszcza gdy jest wykonana z prawdziwego drewna i nadal jest w dobrym stanie. 

Świeża farba i nowy sprzęt kosztują zaledwie kilkaset złotych, jeśli sami podejmiecie się tej pracy. (W rzeczywistości, im bardziej zorientujesz się w majsterkowaniu, tym więcej oszczędzasz, niezależnie od tego, czy jest to wersja demonstracyjna, malowanie, czy nawet hydraulika).

W przypadku typów, które nie są poręczne, opcja odnowienia jest również opcją, która aktualizuje widoczne na zewnątrz części istniejącej ramy szafy, mianowicie drzwi, panele boczne i fronty szuflad. 

Nie jest tak tani jak kilka warstw farby, ale może sprawić, że stare, przestarzałe szafki będą wyglądać jak zupełnie nowe i inne zwierzę, bez niestandardowej ceny.

Rozpieść siebie

Po udanym oszczędzaniu w innym miejscu, rozważ przynajmniej jedną przyzwoitą okazję, aby przenieść swoją kuchnię na wyższy poziom. „Oświetlenie to łatwy sposób na zwiększenie skali projektu bez dużej ceny. 


Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *