krzesło w ogrodzie

Urządzanie ogrodu – pomysły i inspiracje

Jeżeli mieszkasz na parterze i masz swój mały ogród przy bloku, czy też posiadasz dom i chciałbyś w nietuzinkowy sposób zaaranżować wygląd Twojego ogrodu – jest na to parę sposobów!

Wystarczy trochę uruchomić nasza wyobraźnię i otworzyć się na multum inspiracji, które na nas czyhają. Nie trzeba wydawać milionów, żeby mieć swoje własne, magiczne i przytulne miejsce wśród natury!

Pomysł na ogród 

Każdy z nas głęboko w środku czuje potrzebę własnego kawałka, który będzie otoczony zielenią i gdzie spokojnie będziemy mogli oddać się relaksie po trudach całego dnia, wśród natury. Zanim przejdziemy do dekorowania swojego ogrodu – należy wybrać styl, w jakim chcielibyśmy go urządzić.

Czy ma to być nowoczesny ogród, czy też bardziej vintage – wybierz według swoich własnych, indywidualnych upodobań oraz gustu!

Kiedy będziesz miał wizję aranżacji swojego ogrodu – przejdź do planowania, co chciałbyś, aby się w nim znajdowało. Musi on pasować do otoczenia – i odwrotnie. Jeśli posiadasz nowoczesny dom, to najlepszym wyjściem będzie minimalistyczny, elegancki ogród.

Jeżeli Twoje mieszkanie jest urządzone bardziej z drewnianych mebli, w klasycznym i starszym stylu – idealnym wyjściem będzie naturalny, wiejski ogród. 

Mały ogród 

Małe ogrody mają to do siebie, że stwarzają niesamowity, przytulny klimat! Nie stanowią żadnej przeszkody, aby je pięknie zaaranżować.

Świetnym pomysłem w takich sytuacjach jest wgłębnik – czyli po prostu obniżenie terenu, co umożliwi ci wyśmienite wyeksponowanie Twoich roślin i innych dekoracji. 

Jeżeli będziesz wybierać rośliny – staraj się wybierać te rosnące do góry, nie wszerz, ponieważ zmniejszy to optycznie Twój ogród oraz zabierze miejsce, które mógłbyś jeszcze wykorzystać!

Trawę można zastąpić czymś jasnym, przykładowo ozdobnymi kamieniami lub żwirkiem, aby podłoże było bardziej wyróżniające się.

Sprawi to wizualny efekt większej przestrzeni. Minimalizm się ceni, poza tym wygląda bardzo nowocześnie i modnie!

Pomysły do ogrodu

Podzielmy ogród na strefy! Koniecznie musi znajdować się w nich własny ogród owocowy! Świetnym wyjściem będą truskawki w doniczkach bądź małe krzaczki malin!

Dodadzą zieleni, a zarazem sprawią, że poczujesz się jakbyś miał własny kawałek ziemi, z którego kiełkują Ci Twoje własne owoce! 

Koniecznym miejscem, którego nie może zabraknąć w ogrodzie, jest oczywiście przestrzeń przeznaczona do relaksu! Możesz ją zaaranżować w parasol, leżaczki bądź hamak. Bardzo popularne stają się fotele wiszące, które zimą będziesz mógł wstawić do domu.

Idealnym dodatkiem będzie udekorowanie mebli lampkami i postawieniu kilku lampionów. To wszystko sprawia niesamowity klimat, podczas letnich, wieczornych posiedzeń! 

Ogród – inspiracje 

Niesamowicie ważnym dodatkiem do ogrodu są oczywiście meble ogrodowe! Aby zaoszczędzić na wydatkach, możesz stworzyć je sam!

Przykładowo, stół możesz stworzyć z palet, a krzesłami mogą być obite pieńki, do których przymocujesz kolorystycznie pasujące poduszki i Voilà! Twoje tanie – a niezwykle efektowne meble już zdobią Twój ogród! 

Świetnym pomysłem, na fantastyczne urozmaicenie ogrodu, jest oczko wodne! Jeżeli masz małą działkę – nie ma z tym również problemu, akwen nie musi być duży, a z pewnością nawet w najmniejszym wydaniu stworzy główną atrakcją Twojej przestrzeni!

Z pewnością będzie niezwykle efektowne, a dodatkowo możesz wpuścić tam ryby, które również dodadzą uroku. Jeżeli ten pomysł przypadł Ci do gustu, pomyśl jeszcze nad fontanną lub wolno spływającym wodospadzie z kamieni! 


Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *